تسمه پروانه شیاردار

تسمه تایم دنده تخت
تسمه تایم دنده تخت
اکتبر 5, 2021
تسمه دینام
تسمه دینام
اکتبر 5, 2021
نمایش همه
تسمه پروانه شیاردار

تسمه پروانه شیاردار

تسمه پروانه شیاردار

زمانی که بحث از تسمه پروانه می کنیم بایستی سیستم های انتقال قدرت را تصور کرده و بر اساس هر سیستم انتقال قدرت یک نوع خاص، تسمه پروانه را مختص آن سیستم طراحی، تولید و جاگذاری کرد. تسمه پروانه های شیاردار نوعی از تسمه پروانه ها هستند که با شیار خاصی در داخل تسمه طراحی و تولید شده اند. شیار این نوع تسمه پروانه ها را بر حسب سیستم انتقال قدرت و موتور تعبیه می کنند و برای آن در نظر می گیرند. زمانی که یک موتور ساخته می شود، یک تسمه مختص آن موتور نیز تولید می کنند تا با جاگذاری آن روی موتور بتوان انتقال قدرت آن را انجام دهد. حال ممکن است این تسمه پروانه از نوع شیاردار و یا ساده باشد.

تسمه پروانه های شیاردار به طور کلی راندمان کاری بهتری نسبت به تسمه های تخت دارند. با استفاده از تسمه پروانه شیاردار میزان لیز خوردن تسمه بر روی بلبرینگ تقریبا به صفر می رسد و از این رو راندمان کاری سیستم نیز بالا می رود. حال باید به این نکته نیز توجه داشت که هر تسمه پروانه شیاردار خاصی جهت استفاده یک نوع موتور خاص به کار می رود و نوع شیار های روی آن بر این اساس گذاشته می شود. اما جنس و کیفیت ساخت تسمه پروانه شیاردار در بازدهی و راندمان کاری موتور بسیار مهم و تاثیر گذار است و به هیچ عنوان نباید از تسمه های بی کیفیت صرفا به خاطر ارزان بودنشان استفاده کرد.

امروزه به دلیل اینکه محل های زیادی به تولید تسمه پروانه های شیاردار می پردازند، تشخیص کیفیت یک تسمه پروانه اصل بسیار سخت است و این کار را فقط کسانی می توانند انجام دهند که چندین سال در حوزه تسمه به فعالیت پرداخته باشند. اما شما می توانید با خیالی راحت و آسوده تمامی انواع تسمه ها را از جمله تسمه پروانه شیاردار را با بالا ترین کیفیت و بهترین قیمت در فروشگاه فیدار بیابید. فروشگاه فیدار چندین سال است که به فروش انواع تسمه از جمله تسمه پروانه شیاردار می پردازد. پس همین حالا تلفن را برداشته و با فیدار تماس بگیرید تا بهترین و با کیفیت ترین تسمه ها را داشته باشید.