نوار نقاله صنعتی

نوار نقاله
نوار نقاله
ژوئن 8, 2021
نوار نقاله ماشینی
نوار نقاله ماشینی
ژوئن 8, 2021
نمایش همه
نوار نقاله صنعتی

نوار نقاله صنعتی

نوار نقاله صنعتی
نوار نقاله صنعتی دستگاهی می باشد که امکان حمل باربر روی زمین یا در ارتفاع بصورت عمودی و یا افقی را فراهم می سازد و به منظور جابجایی و انتقال محصول در کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. نوار نقاله صنعتی شامل صفحه متحرکی است که با استفاده از چندین قرقره حرکت میکند و به صورت مداوم روی یک تسمه بسته ، دور می زند. نوار نقاله صنعتی برای جابجایی دائم و انتقال وسایل ،مواد، بسته بندی و یا هر نوع محصولی مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه نوار نقاله صنعتی که به تسمه نقاله هم شناخته می شود برای صنعت گران اهمیت زیادی دارد .به نوار نقاله صنعتی کانوایر هم گفته می شود.  همچنین نوار نقاله صنعتی قسمت مهمی از تجهیزات یک سیستم انتقال جهت جابه جا کردن محصول و مواد می باشد.
نوار نقاله صنعتی کار انسان را بسیار راحت کرده است و باعث صرفه جویی در وقت و کار شده است و همینطور نوار نقاله صنعتی باعث افزایش توان تولید و سرعت حمل و نقل مواد نیز شده است.
فرودگاههای مختلف از نوار نقاله صنعتی برای بارگیری و تخلیه محموله مسافرین استفاده میکنند. نوار نقاله صنعتی در کارخانجات جهت حرکت مواد و یا بسته بندی ، پردازش و غیره …مورد استفاده قرار میگیرد.  همچنین نوار نقاله صنعتی در صنایع غذایی ، دارویی ، لوازم خانگی ، فروشگا ه ها ، انبارها و در معادن نیز استفاده می شود.